Zespoły tańca nowoczesnego „HOT” i „SIEMANO”

Zespoły tańca nowoczesnego HOT i Siemano powstały kilka lat temu i liczą ponad 30 członków. Opiekunem zespołu jest Kamila Simon. W skład grupy HOT wchodzą uczennice i uczniowie gimnazjum, natomiast Siemano to klasy IV, V i VI szkoły podstawowej. Młode tancerki i tancerze szlifują na zajęciach swoje umiejętności taneczne i uczą się, jak w konstruktywny sposób spożytkować nadmiar energii. Na kółku poznajemy podstawy popularnych form tańca: hip hopu, jazzu, lockingu itp. W programie mamy również elementy rytmiki, gimnastyki i zumby. Wspólnie układamy choreografię oraz decydujemy o wizerunku zespołu.

PROMYKI

Członkami Zespołu PROMYKI są uczniowie klas 0 – III . Zespół liczy około 30 członków. Próby odbywają się w każdy wtorek na szóstej lekcji. Obecnie zespół prowadzą panie: Ewa Borowicka i Lidia Piór.

Cele, jakie sobie założyły to rozwijanie zdolności muzycznych i tanecznych oraz kształtowanie muzycznych zainteresowań dzieci. W czasie zajęć uczniowie poznają nowe piosenki oraz choreografie, które często współtworzą z opiekunkami. Ponadto grają na instrumentach perkusyjnych i na boomwhaackers ( bum bum rurki), tworzą akompaniamenty do piosenek oraz ilustracje ruchowe utworów muzycznych. Dzieci uczestniczą w uroczystościach i imprezach szkolnych, środowiskowych, a także charytatywnych.

promyki1 promyki2

 

IMG_5218

 

SCHOLA

 

 

 

 

To Top