„Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa,

ale żadne lekarstwo nie jest wstanie zastąpić ruchu” (TISSOT)

DAJ SZANSĘ SWOJEMU DZIECKU – prezentacja

piramida_zywienia2009-horz


 Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2017/2018


Powiatowa Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt 2017/2018 zakończona w Stężycy

XIV edycja Powiatowej Gimnazjalnej Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt dobiegła końca. Sezon 2017/18 rozgrywek organizowanych przez KS Bat Sierakowice zakończyły dwa mecze mecze, a po nich podsumowanie w Stężycy. Coroczne rozgrywki dla siatkarek z klas gimnazjalnych z powiatu kartuskiego rozpoczęły się w październiku. Każda z 11 drużyn zgłoszonych do rywalizacji zagrała po 10 meczów, których wyniki utworzyły końcową tabelę. 30 maja rozegrano dwa ostatnie spotkania w Stężyca. W spotkaniu zespołów z dołu tabeli Gowidlino pokonało trzeci zespół Żukowa, a w meczu o złoty medal starsze zawodniczki ze Stężycy wygrały ze swoimi młodszymi koleżankami 3:2. W ten sposób uczennice klas sportowych ZKiW Stężyca, które na co dzień grają w miejscowej Wieżycy 2011, zdobyły dwa pierwsze miejsca, a Maciej Stefanowski, prowadzący stężyckie drużyny wraz ze Sławomirem Herką, wygrał kolejną edycję zmagań, podobnie jak wszystkie poprzednie (wcześniej z Chmielnem). Na najniższym stopniu podium stanęło Żukowo. 

Po ostatnim gwizdku nastąpiło podsumowanie sezonu.

– Wszystkich was, bez względu na miejsca, jakie zajmujecie, podziwiam za wasze pasje i za to, że znajdujecie czas i chęci na sport podczas wielu godzin wychowania fizycznego i dodatkowych treningów, a przy tym nie zapominacie o nauce – mówiła Lucyna Krelin, dyrektor ZKiW w Stężycy.

Na najlepsze zawodniczki czekały puchary i medale, a wszystkie drużyny tradycyjnie już otrzymały zestawy koszulek. 

Tabela końcowa ligi

 

 

 

mecze

zwycięstwa

porażki

sety wygrane

sety przegrane

punkty

1

Stężyca I

10

10

0

30

2

29

2

Stężyca II

10

8

2

28

7

26

3

Żukowo II

10

9

1

27

8

25

4

Żukowo I

10

7

3

24

10

22

5

Przodkowo

10

6

4

18

13

18

6

Chwaszczyno

10

5

5

16

15

15

7

Sierakowice I

10

4

6

12

20

11

8

Gowidlino

10

3

7

9

21

9

9

Pomieczyno

10

2

8

9

25

7

10

Sierakowice II

10

1

9

4

27

3

11

Żukowo III

10

0

10

1

30

0


Piłkarze ZKiW Stężyca wygrali charytatywny turniej Z Orlika i Juniora na Stadiony Świata na stadionie Energa

Piłkarze Szkoły Podstawowej w Stężycy uczestniczyli w VI edycji turnieju Z Orlika i Juniora na Stadiony Świata. Celem tego turnieju jest pomoc chorującym dzieciom z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Eliminacje rozgrywek zostały przeprowadzone na stadionie Wybrzeża Gdańsk, natomiast sam finał odbył się na stadionie Energa w Gdańsku. Piłkarze ze Stężycy zwyciężyli w tym turnieju strzelając mnóstwo bramek. Nie sam wynik był najważniejszy, ale możliwość pomocy swoim chorującym rówieśnikom. Zaraz po meczu finałowym zawodnicy ZKiW w Stężycy wyprowadzali sportowców, dziennikarzy oraz aktorów, którzy rozegrali mecz „Podaj dalej”.


Zbigniew Boniek powołał Julię Formelę do Akademii Młodych Orłów

Pan Zbigniew Boniek,Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przysłał kolejne powołanie dla Julii Formeli na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów. Tym razem będzie to edycja zimowa, która zostanie przeprowadzona w Kompleksie Sportowym CWZS Zawisza Bydgoszcz w Bydgoszczy w dniach 27.01.2018-3.02.2018 dla najlepszych zawodniczek rocznika 2004 z terenu całej Polski. Julka na co dzień realizuje program „Piłkarska przyszłość z Lotosem” w klasie sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy oraz w drużynie roczników 2005/06 Klubu Sportowego Radunia Stężyca.


Gimnazjaliści z ZKiW w Stężycy na podium w powiatowej lidze halowej piłki nożnej

W okresie jesienno – zimowym odbywała się V edycja Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w Piłce Nożnej Halowej Powiatu Kartuskiego. W roku szkolnym 2017/2018 organizatorem było stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” przy Szkole Podstawowej w Somoninie, a na inicjatywę została przyznana dotacja powiatu kartuskiego na wsparcie realizacji zadań publicznych. Do ligi zgłosiło się 16 drużyn klas gimnazjalnych reprezentujących 13 szkół z siedmiu gmin powiatu. Rozgrywki odbywały się w formie pięciu turniejów. Pierwszą fazą były eliminacje, które rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze zespoły z obu grup.

Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Żukowie, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Kartuzach. Grupę A zdominował zespół z Żukowa ponosząc zaledwie jedną porażkę, obok których awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Somonina, Sulęczyna i Przyjaźni. Grupę B wygrało bez porażki i straconej bramki Gimnazjum ze Stężycy wyprzedzając Przodkowo, Sierakowice oraz Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Dodatkowe miejsce dzięki postawie fair play uzyskała szkoła w Kamienicy Szlacheckiej. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Kiełpino, Somonino II, nr Goręczyno i Żukowo II (grupa A) oraz Staniszewo, Szopa i Sierakowice II (grupa B). 

Ostatnim akcentem był turniej finałowy, który odbył się w hali w Somoninie. Na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach drużyny podzielono na dwie grupy. Niestety, w ostatniej chwili wycofała się drużyna szkoły z Przyjaźni. Rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn powiatu była bardzo wyrównana i przyniosła sporo emocji. W grupie C trwała walka o pierwsze miejsce pomiędzy trzema klasami gimnazjalnymi., które zdobyły po 6 punktów i o miejscach decydowały mecze bezpośrednie. Ostatecznie awans do półfinałów uzyskały szkoły w Sierakowicach i Przodkowie, zaś trzeciemu Gimnazjum z Kamienicy Szlacheckiej i czwartemu Gimnazjum z Żukowa (0 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. W grupie D rywalizację wygrało Gimnazjum w Stężycy (6 pkt) obok którego awans do ½ finału uzyskało Gimnazjum w Somoninie (4 pkt). Trzecie Gimnazjum w Kartuzach (4 pkt) oraz czwarte Gimnazjum w Sulęczynie (3 pkt) zagrały o piąte miejsce.

Faza pucharowa rozpoczęła się od rywalizacji o miejsca 5-8. Wpierw Gimnazjum Kamienica Szlachecka pokonało Gimnazjum Sulęczyno 1:0, zaś Gimnazjum Kartuzy okazało się lepsze od Gimnazjum Żukowo wygrywając w rzutach karnych 3:2 (w meczu 1:1). Mecze półfinałowe były bardzo zacięte, padło mało bramek i trzymały w napięciu do ostatnich sekund. W pierwszym meczu Sierakowice pokonały gospodarzy z Somonina 1:0 po bramce strzelonej w ostatniej minucie spotkania, zaś w drugim nie padły żadne bramki i potrzebne były rzuty karne, w których Przodkowo niespodziewanie pokonało Stężycę 2:0.

Mecz o miejsce trzecie był jednostronnym widowiskiem i Gimnazjum Stężyca pokonało 6:0 Gimnazjum Somonino. W finale dość niespodziewanie nie zagrały dwie najlepsze drużyny z eliminacji tylko dwie najrówniej grające drużyny w turnieju finałowym. Mecz pomiędzy Sierakowicami i Przodkowem zakończył się bezbramkowym remisem i mistrza ligi wyłoniły dopiero rzuty karne, w których Sierakowice pokonały swoich rywali 3:1.

Po zakończeniu turnieju dyrektor Szkoły Podstawowej w Somoninie i  zarazem prezes stowarzyszenia „Rozwiń Skrzydła” Mirosław Wyszecki wręczył wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn  medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego. Królem strzelców został Jakub Kafarski z Gimnazjum Stężyca, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Mach z Gimnazjum Stężyca, zaś najlepszym zawodnikiem Jakuba Kafarskiego ze Stężycy.


I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej

01.12.2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Stężycy odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Nasza drużyna, którą reprezentowali: Jakub Mach, Dominik Zdrojewski, Kacper Cichosz, Jan Kneba, Jakub Kafarski, Paweł Trun, Filip Mach, Mateusz Juński, Oskar Cylka i Błażej Kulwikowski okazała się bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce. Tym samym nasi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę i gminę Stężyca w powiatowych zawodach, które odbędą się 07.12.2017 r. w Sierakowicach. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki:

Stężyca – Gołubie 10:1

Stężyca – Kamienica Szlachecka 4:0

Stężyca – Szymbark 16:0

DSC_0345


Gimnazjaliści ze Stężycy z kompletem zwycięstw w I turnieju eliminacyjnym powiatowej ligi halowej piłki nożnej

29.11.2017 roku w Przodkowie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny powiatowej ligi halowej piłki nożnej organizowany przez stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” oraz Szkołę Podstawową w Somoninie. Nasz drużyna znalazła się w grupie B, w której rywalizuje z : Przodkowem, Sierakowicami, Kartuzami, Szopa, Staniszewem, Kamienicą Szlachecką. Nasi zawodnicy rozegrali 4 spotkania uzyskując następujące wyniki:

Stężyca – Szopa 2:0

Kamienica Szlachecka – Stężyca 0:2

Stężyca – Staniszewo 1:0

Przodkowo – Stężyca 0:3

W kolejnym turnieju, który rozegrany zostanie 11.12.2017 roku w Kartuzach nasi uczniowie rozegrają jeszcze mecz z Kartuzami i Sierakowicami. Skład naszej drużyny: Jakub Mach, Dominik Zdrojewski, Kacper Cichosz, Jan Kneba, Jakub Kafarski, Paweł Trun, Filip Mach, Mateusz Juński, Oskar Cylka, Błażej Kulwikowski. GRATULUJEMY i życzymy powodzenie w dalszych etapach.

DSC_0344


Aktualności i informacje sportowe w roku szkolnym 2016/2017


13138756_527046614133548_3468372293369077302_n


Gimnazjaliści ze Stężycy zagrają w finale wojewódzkim XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców

Gimnazjaliści reprezentujący Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy wygrali półfinał XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców. Otworzyli sobie w ten sposób drogę do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 19 maja w Gdyni. W półfinale wojewódzkiej gimnazjady, który rozgrywany został 10 maja na Stadionie Miejskim w Lęborku wygrali  4:1 z Gimnazjum Nr 2 w Lęborku oraz po bardzo ciekawym, stojącym na wysokim poziomie meczu  Gimnazjum w Luzinie 2:1. ZKiW zagrał w składzie: Błażej Kulwikowski, Kacper Cichosz, Jakub Kafarski, Jakub Mach, Jan Kneba, Paweł Trun, Szymon Baska, Mateusz Banaś, Klaudiusz Flisikowski, Kacper Górak. GRATULUJEMY i życzymy kolejnych SUKCESÓW!

DSC_0339


Orlik Stężyca tuż za podium wielkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Mali piłkarze ze Stężycy zakończyli już zmagania w ogólnopolskim finale XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. W kategorii U10 chłopców byli bardzo blisko medalu, a ostatecznie zajęli wysokie, czwarte miejsce na 16 drużyn w finale i 350 zespołów, które zagrały we wszystkich szczeblach zawodów. Stężyccy chłopcy, w Pucharze Tymbarku grający jako UKS Orlik Stężyca, a na co dzień trenujący pod okiem Ireneusza Stencla w ZKiW Stężyca i Raduni Stężyca, wygrali wojewódzkie eliminacje znanego turnieju i jako mistrzowie Pomorza pojechali na wielki finał do Warszawy. 

Podczas losowania trafili do grupy D, w której w rozegrali trzy mecze. Pokonali Jelenią Górę (woj. dolnośląskie) 5:1 i Radomsko (woj. łódzkie) 3:2, przegrali z Kielcami (woj. świętokrzyskie) 1:2 tracąc gola w końcówce meczu. Bilans 2-1 dał im drugie miejsce w grupie i upragniony awans do fazy pucharowej. 

W ćwierćfinale zespół z Kaszub wygrał 2:1 z Nowym Sączem (woj. małopolskie) i w ten sposób trafił do strefy medalowej. Niestety, w walce o awans do finału Stężyca uległa rówieśnikom z Kostrzyna (woj. lubuskie) 0:1. 

– Przegraliśmy po bardzo wyrównanym spotkaniu, mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, a raz naszych przeciwników uratował słupek – relacjonuje Ireneusz Stencel.  

Orlik zagrał w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Wiktor Etmański, Aleks Hinz, Jakub Richert, Szymon Recław, Aleksander Reclaw, Adam Stencel, Konrad Dułak i Lucjan Wunsz.

Puchar Tymbarku kończy się we wtorek meczami finałowymi w dwóch kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt, które rozegrane zostaną na stadionie PGE Narodowym. Po nich odbędzie się finał piłkarskiego pucharu Polski Arka Gdynia – Lech Poznań. 


Stężyca wygrała w finale powiatowego etapu XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców

Osiem zespołów reprezentujących najlepsze szkoły w poszczególnych gminach spotkało się w powiatowym etapie XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców, którego gospodarzem było Somonino. Najlepsi najpierw w grupach, a potem w fazie pucharowej byli piłkarze ze Stężycy i Gowidlina, a w finale triumfowali ci pierwsi 3:2. Tym samym stężycki ZKiW reprezentować będzie powiat kartuski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 19 maja w Gdyni. Drużynę ze stężycy reprezentowali: Kulwikowski Błażej, Cichosz Kacper, Mach Jakub, Kafarski Jakub, Kneba Jan, Trun Paweł, Banaś Mateusz, Baska Szymon, Flisikowski Klaudiusz, Recław Patryk.

DSC_0331


Stężyca zdobyła srebrny medal XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Trzeci już medal w rozgrywkach wojewódzkich zdobyły w tym sezonie siatkarki ze Stężycy. I to trzeci srebrny – wcześniej jako Wieżyca 2011 Stężyca podopieczne Macieja Stefanowskiego zdobyły wicemistrzostwo ligi młodziczek, a jako Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy były drugie w igrzyskach młodzieży szkolnej. Teraz dorzuciły do tego srebrne medale w finale XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

 ZKiW Stężyca był gospodarzem finałowego turnieju i miejscowe liczyły na podium. Stawka była jednak tak wyrównana, że każdy mógł wygrać z każdym, a o medal było trudno. Udało się jednak – stężyczanki wygrały dwa mecze grupowe ze Starogardem Gdańskim i Malborkiem, a w meczu i I miejsce uległy 0:2 gimnazjalistkom z Gdańska, które reprezentowały zawodniczki na co dzień występujące w Gedanii. 

– W meczu o złoto zabrakło sił mojemu zespołowi. Młodziczki kilka dni wcześniej rozegrały cztery ciężkie mecze w 1/4 mistrzostw Polski i odpoczywały tylko dwa dni, natomiast dwie uzupełniające skład kadetki były na zgrupowaniu kadry Pomorza – zauważa Maciej Stefanowski. 

Gospodynie, ale też mistrzynie z Gdańska i zdobywczynie trzeciego miejsca ze Starogardu Gdańskiego, odebrały puchary i medale z rąk Lucyny Kerlin, dyrektor ZKiW w Stężycy oraz Joanny Soliwody, przedstawicielki Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. 

Stężyca zagrała w składzie: Paulina Reiter, Agata Piankowska, Julia Kneba, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Ola Gostkowska, Sara Formela, Weronika Kiedrowska, Daria Szalewska, Marta Cieszyńska, Weronika Bronk, Nikola Naczk.

Stężyca ma w tym sezonie szansę na jeszcze jeden sukces, tym razem ogólnopolski – we wspomnianym turnieju ćwierćfinałowym MP młodziczek Wieżyca zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału. 13 i 14 maja zawodniczki z Kaszub zagrają w Aleksandrowie Łódzkim o awans do wielkiego finału. 

 

XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt – kolejność końcowa

1. Gimnazjum nr 16 w Gdańsku 2. Gimnazjum w Stężycy 3. Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim 4. Gimnazjum nr 2 w Słupsku 5. Gimnazjum nr 3 w Malborku 6. Katolickie Gimnazjum Gdynia


Paulina Reiter na zgrupowaniu kadry narodowej. Zagra z reprezentacją Polski w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U16

Paulina Reiter, zawodniczka Gminnego Klubu Sportowego Wieżyca 2011 Stężyca, została powołana na zgrupowanie kadry narodowej U16 (rocznik 2002), które odbywa się w Krakowie w dniach 1-12 kwietnia. Poprzedza ono wyjazd na turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Siatkówce Kobiet U16, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Hiszpanii.

 Polki w grupie eliminacyjnej zagrają z gospodyniami, Holandią i Łotwą. Do finałów z czterech grup awansuje ich zwycięzca oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Powołania na zgrupowanie otrzymało łącznie 16 zawodniczek. Poza podopieczną trenera Macieja Stefanowskiego, w kadrze znalazły się jeszcze cztery zawodniczki z klubów naszego województwa: Maja Malczewska I Aleksandra Justka (Energa Gedania Gdańsk), Anna Korth (Akademia Piłki Siatkowej Rumia) i Julia Kowalska (TKS Reda Ciechocino).

Mistrzostwa Europy U16 odbędą się w dniach 21-27 lipca.

paulina_reiter_maciej_stefanowski


Piłkarze ze Stężycy awansowali do wielkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

11 kwietnia 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla młodych piłkarzy ze Stężycy, którzy na stadionie w Gdańsku zagrali w finale Pomorza największego turnieju piłkarskiego w Europie, jakim są rozgrywki „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zwyciężyli go i wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego.

Do finału w drodze eliminacji gminnych i powiatowych awansowało 19 drużyn, które zostały podzielone na pięć grup. Stężyccy zawodnicy rozpoczęli rywalizację w grupie B, gdzie pokonali kolejno PSP 1 Starogard Gdański 9:3, SP Tuchomie 4:1 i SP Cewice 4:0 uzyskując awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału turnieju.

W fazie pucharowej rozgrywek piłkarze UKS Orlik Stężyca wygrali z SP 5 Malbork, a w meczu i awans do finału po dramatycznym boju, w którym na początku spotkania przegrywali z UKS Sparta Sycewice 2:0, a mimo to zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. W drugiej części meczu zdominowali swojego przeciwnika ostatecznie wygrywając 6:2. W finale z UKS Jedynka Reda piłkarze ze Stężycy w świetnym stylu zwyciężyli 5:0.

Królem strzelców finału wojewódzkiego Tymbark Cup został piłkarz UKS Orlik Stężyca, Aleksander Reclaw. W nagrodę zawodnicy otrzymali okazały puchar, złote medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Piłkarze UKS Orlik Stężyca uzyskali awans do Wielkiego Finału XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który zostanie rozegrany w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2017 roku w Warszawie. Mecz o pierwsze miejsce finału ogólnopolskiego Tymbark Cup zostanie połączony z Finałem Pucharu Polski organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej, w którym 2 maja zagra Arka Gdynia i Lech Poznań.

Uczestnicy Wielkiego Finału „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zobaczą mecz Finału Pucharu Polski na żywo z trybun Stadionu PGE Narodowego.


Powiatowa Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt 2016/2017 zakończona. Na podium Stężyca i Żukowo

Finałowy turniej w Żukowie zakończył XIII Powiatową Gimnazjalną Ligę Piłki Siatkowej Dziewcząt, organizowaną przez KS Bat Sierakowice i szkoły uczestniczące w rozgrywkach. Zmagania trwały od listopada, każdy z dwunastu zespołów rozegrał po jedenaście meczów zbierając punkty do końcowej klasyfikacji. Dwa pierwsze miejsca zajęły reprezentantki ZKiW w Stężycy, a co dzień grające w Wieżycy 2011 Stężyca, podzielone na zespół starszy i młodszy. Brązowe medale zdobyły siatkarki z Gimnazjum nr 2 w Żukowie. MVP ligi została Klaudia Bronk ze Stężycy.

Skład złotych i srebrnych medalistek:

Stężyca I:  Paulina Reiter, Ola Gostkowska, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Julia Kneba, Agata Stanisławska, Nikola Naczk, Bianka Kulwikowska, Magda Myszk.

Stężyca II: Marta Cieszyńska, Marta Korda, Weronika Bronk, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Kasia Kuper, Klaudia Zdrojewska, Julia Jakubek.


Siatkarki ze Stężycy wygrały półfinał Gimnazjady Młodzieży Szkolnej

Gimnazjalistki reprezentujące Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, na co dzień grające w Wieżycy 2011 Stężyca, wygrały półfinał XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Otworzyły sobie w ten sposób drogę do finału wojewódzkiego i ogólnopolskiego etapu zmagań. W półfinale wojewódzkiej gimnazjady, który rozgrywany był w stężyckiej hali, gospodynie wygrały po 2:0 kolejno z Puckiem, Lęborkiem i ku radości własnej publiczności również z Redą. Całe spotkanie było wyrównane z wymianą punkt za punkt, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Macieja Stefanowskiego wygrywając w pierwszym secie 25:22 a w drugim 25:23. Zawody podsumowali dyrektor ZKiW w Stężycy Lucyna Kerlin i dyrektor PZPOW w Wejherowie Andrzej Byczkowski.

Młode siatkarki ze Stężycy wicemistrzyniami woj. pomorskiego

Dużym sukcesem sportowym może poszczycić się Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Uczennice VI klasy sportowej na co dzień trenujące w GKS Wieżyca zdobyły srebrne medale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.W drodze do finału wojewódzkiego kolejno zwyciężały w eliminacjach gminnych, powiatowych i w półfinale wojewódzkim. W finale, który odbył się w Starogardzie Gdańskim, wyprzedziły zespoły z Miastka, Gdyni, Gdańska i Kwidzyna. Niestety musiały uznać wyższość gospodyń – siatkarek ze Starogardu Gdańskiego. Dyrektor miejscowej szkoły zwrócił uwagę na wysoki poziom zawodów. Gratulując powiedział, że już udział w finale to duży sukces. Finał wojewódzki to sześć najlepszych szkół w województwie pomorskim, które uzyskały awans w drodze rywalizacji sportowej.


Wygrana siatkarek w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Siatkarki Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy zwyciężyły w kolejnym etapie Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najpierw nie dały żadnych szans rywalkom w mistrzostwach powiatu, łatwo wygrywając wszystkie mecze. Podobnie było w półfinale wojewódzkim. W obu etapach siatkarki klas sportowych ZKiW w Stężycy nie straciły nawet seta. W meczu finałowym stężyczanki pokonały 2:0 zespół z Rumii i również w tym samym stosunku zespół z Lęborka, zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. Puchary i dyplomy wręczyła dyrektor ZKiW Lucyna Kerlin
foto_1_1488878012

Gminne eliminacje w halową piłkę nożną

16 lutego 2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Stężycy odbyły się gminne eliminacje w halową piłkę nożną chłopców. W turnieju podczas, którego grano systemem „każdy z każdym” 2×8 min. wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół z naszej gminy. Drużyna naszej szkoły, którą reprezentowali: Banaś Mateusz, Baska Szymon, Flisikowski Klaudiusz, Górak Kacper, Kafarski Jakub, Kneba Jan, Mach Jakub, Cichosz Kacper, Racław Patryk, Trun Paweł wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce! Tym samym uczniowie wywalczyli awans do finału powiatowego, który odbędzie się 23 lutego 2017 roku w Chmielnie. GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!

Wyniki naszego zespołu:

ZKiW STĘŻYCA – ZKIW KLUKOWA HUTA 5:1,

ZKiW STĘŻYCA – ZKIW SZYMBARK 11:0,

ZKiW STĘŻYCA – ZKiW GOŁUBIE 4:0

ZKiW STĘŻYCA – ZKiW KAMIENICA SZLACHECKA 2:1


Stężyca wygrała Ligę Gimnazjalną Piłki Nożnej Halowej Powiatu Kartuskiego.

15 grudnia 2016 roku w Somoninie odbył się finał Ligi Gimnazjalnej Piłki Nożnej Halowej Powiatu Kartuskiego. W decydującym turnieju spotkało się osiem z dwudziestu drużyn ze wszystkich gmin powiatu, które przystąpiły do rozgrywek. Triumfowała Stężyca, która przez całe rozgrywki nie przegrała spotkania, a w finale, po bezbramkowym spotkaniu, pokonała po rzutach karnych Żukowo. Na trzecim miejscu stanęli gospodarze z Somonina, którzy wygrali mecz o brąz z Szopą.

 W okresie jesienno – zimowym odbywała się IV edycja Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w Piłce Nożnej Halowej Powiatu Kartuskiego. W roku szkolnym 2015/2016 jej organizatorem było stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” działające przy Zespole Szkół w Somoninie, a na inicjatywę została przyznana dotacja powiatu kartuskiego na wsparcie realizacji zadań publicznych. Do ligi zgłosiło się 20 drużyn reprezentujących 16 szkół ze wszystkich gmin powiatu. Rozgrywki odbywały się w formie pięciu turniejów. Pierwszą fazą były eliminacje, które rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze zespoły z obu grup.
Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Kartuzach, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Chmielnie. Grupę A zdominował zespół ze Stężycy zdobywając komplet zwycięstw. Obok niego awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Kiełpina, Somonina i Sulęczyna. Grupę B wygrało Gimnazjum z Żukowa wyprzedzając Szopę, Przodkowo oraz Chmielno. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Stężyca II, Somonino II, nr 1 w Kartuzach, Staniszewo, Goręczyno i Somonino III (grupa A) oraz Pomieczyno, Sierakowice II , Miechucino, Sierakowice, Tuchlino i Przyjaźń (grupa B).
Ostatnim akcentem był turniej finałowy, który odbył się w hali w Somoninie. Na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach drużyny podzielono na dwie grupy. Rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn powiatu była bardzo wyrównana i przyniosła sporo emocji. W grupie A trwała walka o pierwsze miejsce pomiędzy gimnazjami ze Stężycy i Szopy. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po 7 punktów i lepszą różnicą bramek wygrała Stężyca. Obie drużyny awansowały do półfinałów, zaś trzeciemu Gimnazjum z Przodkowa (3 pkt) i czwartemu z Sulęczyna (0 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. W grupie B rywalizację wygrało Gimnazjum w Żukowie (7 pkt) obok którego awans do ½ finału uzyskało Gimnazjum w Somoninie (5 pkt). Trzecie Gimnazjum w Kiełpinie (3 pkt) oraz czwarte Gimnazjum w Chmielnie (1 pkt) zagrały o piąte miejsce.
Ostatnim etapem rywalizacji była faza pucharowa. Rozpoczęła się od walki o miejsca 5-8. Wpierw Chmielno pokonało Przodkowo 2:0, zaś Sulęczyno okazało się lepsze od Kiełpina wygrywając 1:0. Mecze półfinałowe, mimo bardzo zaciętej rywalizacji, wygrywali faworyci. W obu meczach padły wyniki 1:0 – Stężyca pokonała gospodarzy z Somonina, zaś Żukowo okazało się lepsze od Szopy.
Na zakończenie rywalizacji pozostały mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme po zwycięstwie 3:1 nad Gimnazjum Kiełpino zajęło Gimnazjum Przodkowo. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o miejsce piąte, które zajęło Gimnazjum Chmielno pokonując swoich rywali z Sulęczyna. Mecz o miejsce trzecie przyniósł niesamowite emocje, niestety nie tylko czysto sportowe, gdzie ostatecznie Gimnazjum Somonino pokonało 2:0 Gimnazjum Szopa. W finale spotkały się najrówniej grające przez całą ligę zespoły, które wygrywały swoje grupy eliminacyjne. W meczu pomiędzy Gimnazjum Stężyca i Gimnazjum Żukowo nie padła żadna bramka i o zwycięstwie w całej lidze decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi piłkarze ze Stężycy wygrywając 3:2.
Po zakończeniu turnieju dyrektor Zespołu Szkól w Somoninie Jolanta Bociańska wręczyła wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn  medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego: królem strzelców został Nikodem Strongowski (Gimnazjum Szopa), na najlepszego bramkarza wybrano Jakuba Mach z Gimnazjum Stężyca, zaś na najlepszego zawodnika Jakuba Kafarskiego ze Stężycy.

Polska zajęła II miejsce w mistrzostwach EEVZA. Do sukcesu przyczyniła się Paulina Reiter z Wieżycy Stężyca

W mieście Anapa w Rosji zakończyły się już Mistrzostwa Europy Wschodniej w Siatkówce Kobiet U16 EEVZA 2016. Świetnie spisała się na nich reprezentantki Polski wraz z Pauliną Reiter z Wieżycy 2011 Stężycy. Wywalczyły drugie miejsce i awans do turnieju barażowego o mistrzostwa Europy.

Sukcesem Polski zakończyły się siatkarskie mistrzostwa tej części Europy w siatkówce dziewcząt do lat 16. Kadra prowadzona przez Andrzeja Pecia zdobyła srebrne medale i uzyskała prawo gry w turnieju barażowym, którego stawką będzie awans do przyszłorocznych ME U16. Bezpośrednią promocję do czempionatu zdobyły zwyciężczynie zawodów, czyli gospodynie z Rosji, które odniosły komplet zwycięstw. 

Polskie minikadetki rozegrały pięć spotkań, wszystkie kończyły się w trzech setach, przy czym cztery z nich na korzyść biało – czerwonych. Leprze od nich i to wyraźnie okazały się tylko faworytki, czyli Rosjanki.

Swój udział w osiągnięciu Polek ma Paulina Reiter, zawodniczka Wieżycy 2011 Stężyca. Jak informowaliśmy, mieszkanka Chmielna nie zagrała w pierwszym meczu z Białorusią z powodu kontuzji pleców, wystąpiła za to w kolejnych spotkaniach: z Rosją, Estonią (zdobyła 8 pkt), Łotwą (5 pkt) i Ukrainą (9 pkt). 

– Ze względu na kontuzje dwóch koleżanek z kadry, Paula grała na środku, czyli nie na swojej nominalnej pozycji, a mimo to bardzo dobrze się zaprezentowała. Najważniejsze, że coraz mniej narzeka na plecy, bo czekają nas ważne mecze ligowe – komentował w trakcie mistrzostw Maciej Stefanowski, klubowy trener Pauliny. 

 

Wyniki Polski w EEVZA U16 Kobiet

Polska – Białoruś 3:0 (25-13; 25-16; 25-10)

Rosja – Polska 3:0 (25-18; 25-12; 25-8)

Polska – Estonia 3:0 (25-15; 25-14;25-9)

Polska – Łotwa 3:0 (25-23; 25-14; 25-11)

Ukraina – Polska 0:3 (17-25; 17-25; 17-25)

 

Kolejność końcowa turnieju

1. Rosja 15 pkt

2. Polska 12

3. Ukraina 8

4. Białoruś 6

5. Estonia 2

6. Łotwa 2

img_65132


Młodzi piłkarze Raduni a zarazem uczniowie ZKiW w Stężycy odnoszą kolejne sukcesy

Zawodnicy klubu Radunia Stężyca a zarazem uczniowie  naszej szkoły z roczników 2007/08 i 2003/04 odnieśli w miniony weekend kolejne zwycięstwa. Świetnie spisali się na dwóch turniejach, w których mierzyli się z zespołami z różnych zakątków Pomorza.

Piłkarze Raduni Stężyca z rocznika 2007/08 zajęli pierwsze miejsce w Turnieju Piłkarskim Wiśnia Cup 2016 w Starogardzie Gdańskim, który odbył się 27 listopada 2016 roku. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn z terenu województwa pomorskiego oraz ościennych województw.

Młodzi Raduniacy rywalizowali w grupie A, gdzie wygrali wszystkie swoje mecze pokonując kolejno: UKS Jedynkę Reda 3:0, KP Starogard Gdański 3:1, Beniaminka II Starogard Gdański 3:0 i pierwszy zespół Jezioraka Biopoint Iława 1:0. W półfinale zwyciężyli DSPN Kwidzyn 5:0, a w finale turnieju wygrali 3:0 z pierwszym zespołem Beniaminka 03 Starogard Gdański. W sześciu spotkaniach strzelili 18 bramek tracąc zaledwie jedną. Najlepszym zawodnikiem Wiśnia Cup 2016 organizatorzy uznali piłkarza Raduni Stężyca Aleksandra Reclawa.

Wychowankowie programu „Piłkarska przyszłość z Lotosem”, który jest realizowany w Klubie Sportowym Radunia Stężyca oraz w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy wystąpili w następującym składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Wiktor Etmański, Aleks Hinz, Lucjan Wunsz, Marcin Kuczkowski, Szymon Recław, Jakub Richert, Aleksander Reclaw, Adam Stencel, Konrad Dułak, Tomasz Hinc, Igor Kukliński.

Z kolei w sobotę 26 listopada w hali sportowej w Zblewie odbył się turniej z udziałem zespołu Raduni Stężyca rocznik 2003/04. W rozgrywanym systemem każdy z każdym turnieju uczestniczyło 6 zespołów, a nasz zespół uplasował się na pierwszym miejscu.

W inauguracyjnym meczu zremisował z Santaną Wielki Klincz 1:1 następnie wygrał z Sokołem Zblewo 4:0, z Meteorem Pinczyn 4:0 .Kolejne spotkanie wygrywał z Wietcisą Skarszewy 7:0, w ostatnim meczu wygrał z pierwszym zespołem Chojniczanki Chojnice 2:0. Radunia Stężyca zagrała w Zblewie w następującym składzie: Dominik Kaliszewski, Oskar Cylka, Kacper Tempski, Błażej Kulwikowski, Juński Mateusz, Nikodem Cybula, Patryk Wnuk-Lipiński, Filip Pawłowski, Łukasz Richert, Stanisław Wincek.


Igrzyska młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej szkół wiejskich

25 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej szkół wiejskich, które odbyły się w Chmielnie. W turnieju uczestniczyły najlepsze reprezentacje szkół z powiatu kartuskiego. Nasza drużyna awansowała do półfinału z pierwszego miejsca wygrywając z SP Sulęczyno 2:0 i remisując z SP Somonino 1:1. W półfinale pokonali uczniów z SP Niestępowo 2:0 i awansowali do finału gdzie zmierzyli się z SP Sierakowice. Mecz finałowy zakończył się remisem 0:0 i do wyłonienia zwycięscy potrzebne były karne, w których niestety przegraliśmy 2:1 zajmując tym samym II miejsce.

SP Stężyca zagrała w składzie: Filip Pawłowski, Dominik Kaliszewski, Aleksander Zdrojewski, Łukasz Richert, Kuba Zdrojewski, Wincek Stanisław i Szymon Szulc.


SP Stężyca wygrała I etap eliminacji Tymbark Cup U 12 chłopców

Szkoła Podstawowa w Stężycy wygrała turniej eliminacyjny w pierwszym etapie Tymbark Cup w kategorii U 12 chłopców, który odbył się 21.10.2016 roku na Orliku w Stężycy i  uzyskała awans do finału powiatowego. Uczniowie ze Stężycy zwyciężyli w pierwszym swoim meczu SP Chmielno 4:0, następnie SP Szymbark 7:0 i ostatnim spotkaniu SP Klukową hutę 5:1. Drużyna SP Stężyca wystąpiła w następującym składzie: Jakub Klasa, Maciej Skrzypkowski, Oliwier Dułak, Konrad Stanisławski, Oskar Ziomkowski, Maciej Nawrocki i Mateusz Treder.

7f1dfce6ca89ecbe68ea4118d44927ec_dcdd80d3-ba47-4c55-8da4-eaa90357769d


UKS Orlik Stężyca awansował do finału wojewódzkiego Tymbar Cup U 10

UKS Orlik Stężyca zdecydowanie zwyciężył w finale powiatu kartuskiego XVI Edycji Tymbark Cup w kategorii U 10 chłopców, które zostały rozegrane w czwartek 20 października na stadionie gminnym w Stężycy. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Oto wyniki poszczególnych meczów:

Grupa A                                                                                                                                                                          Grupa B

SP Stężyca – SP Sierakowice 1:3                                                                                                             UKS Orlik Stężyca – SP Staniszewo 9:0

SP Kartuzy – SP Przodkowo 1:4                                                                                                                            SP Szymbark – SP Sulęczyno 0:1

SP Stężyca – SP Kartuzy 4:0                                                                                                                    UKS Orlik Stężyca – SP Szymbark 11:0

SP Sierakowice – SP Przodkowo 3:0                                                                                                                                SP Staniszewo – SP Sulęczyno 3:2

SP Stężyca – SP Przodkowo 0:0                                                                                                             UKS Orlik Stężyca – SP Sulęczyno 11:0

SP Sierakowice – SP Kartuzy 6:0                                                                                                                                SP Staniszewo – SP Szymbark 3:0

 

Półfinały

SP Sierakowice – SP Staniszewo 6:1

UKS Orlik Stężyca – SP Stężyca 10:0

 

Mecz o 3 miejsce

SP Stężyca – SP Staniszewo 3:3 k. 5:4

Finał

UKS Orlik Stężyca – SP Sierakowice 5:1

 

Końcowa klasyfikacja

I miejsce – UKS Orlik Stężyca

II miejsce – SP Sierakowice

III miejsce – SP Stężyca

IV miejsce – SP Staniszewo

DSC07750


Mistrzostwa Gminy Stężyca dla ZKiw w Stężycy

W dniu 19.10.2016 roku w hali sportowo-widowiskowej w Stężycy rozegrane zostały igrzyska młodzieży szkolnej gminy Stężyca w halowej piłce nożnej. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy.  Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy wygrał wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednej bramki, a najskuteczniejszą zawodniczką została Julia Formela z dziewięcioma trafieniami.

Wyniki:

Stężyca – Szymbark 6:0, Stężyca – Klukowa Huta 1:0, Stężyca – Gołubie 5:0, Stężyca  – Kamienica Szlachecka 9:0.

Drużyna ZKiW w Stężycy zagrała w następującym składzie: Filip Pawłowski, Julia Formela, Dominik Kaliszewski, Łukasz Richert, Kuba Sikorski, Aleksander Zdrojewski, Stanisław Wincek, Mateusz Treder i Oliwier Dułak.

DSC07717

Powołania na Kadrę „Piłkarskiej przyszłości z Lotosem” aż dla pięciu uczniów z rocznik 2007

W środę 12 października 2016 roku na Stadionie Gminnym w Stężycy odbędą się kolejne konsultacje reprezentantów programu „Piłkarska przyszłość z Lotosem” dla roczników 2006  2007. Wśród powołanych zawodników znalazło się aż pięciu uczniów naszej szkoły reprezentujących barwy  Raduni Stężyca z rocznika 2007. Są to: Kacper Mach, Szymon Recław, Jakub Richert, Aleks Hinz i Wiktor Etmański.

 


Uczennica naszej szkoły w Kadrze Pomorza U – 13

Julia Formela uczennica naszej szkoły i zawodniczka klubu sportowego Radunia Stężyca otrzymała po raz kolejny powołanie do Reprezentacji U-13 dziewcząt Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na mecz z Kadrą Wielkopolskiego ZPN, który odbędzie się 15 października 2016 roku w Koninie. Juli życzymy powodzenia i dobrego występu.

249_app_players_image_dsc05967


Szymon Baska powołany do kadry „Piłkarskiej przyszłości z Lotosem”

W czwartek 6 października w Kartuzach odbędą się kolejne konsultacje kadry „Piłkarskiej przyszłości z Lotosem”, tym razem dla roczników 2000 i 2001. Powołanie do reprezentacji Programu otrzymał uczeń naszej szkoły a jednocześnie zawodnik Raduni Stężyca Szymon Baska. Życzymy powodzenia!

595_app_news_image_2a5401769cf436d93cd46190069080c1_d4214099-a7e6-4f6b-9693-8ad728f8f44f


Siatkarki Wieżycy na podium w XIX Ogólnopolskim Turnieju w Miastku

Uczennice naszej szkoły reprezentujące barwy Wieżycy 2011 Stężyca wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej. Do Miastka jak co roku zjechały zespoły z całej Polski w tym kilka należących do krajowej czołówki. Zawodniczki Wieżycy w gronie 15-stu zespołów zajęły wysokie III miejsce a mecz o wejście do finału niestety przegrany 2:1 (25:23; 23:25; 13:15) z Pałacem Bydgoszcz był ozdobą całego turnieju. Również dobrze zaprezentowały się tydzień wcześniej w Szczecinie zajmując IV miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju „Pomorzanie 2016”. W szczecińskim turnieju stężyczanki po bardzo wyrównanej grze musiały uznać wyższość Kadry Lubuskiej, Kadry Zachodniopomorskiej i Energetyka Poznań z tym ostatnim wygrywając w fazie grupowej. W obu turniejach wyróżniono zawodniczki Wieżycy: Sarę Formela i Julię Kneba w Miastku a w Szczecinie Olę Gostkowską. Trener Stefanowski podsumowując turnieje powiedział, że jest zadowolony z gry swoich zawodniczek, wszystkie mecze które przegraliśmy były do wygrania, zabrakło trochę szczęścia. Mam nadzieję, że nie zabraknie go w rozgrywkach ligowych.

foto.1_1475651686_1475651920


Paulina Reiter powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski kadetek

Wielki zaszczyt spotkał Paulinę Reiter, zawodniczkę Wieżycy 2011 Stężyca. Utalentowana podopieczna trenera Macieja Stefanowskiego została powołana na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski w kategorii kadetek.Paulina Reiter, 14-latka z Chmielna, która z piłką siatkową związała się jako ośmiolatka – zaczynała od zabaw z zawodniczkami Troyana Chmielno, a od kilku lat trenuje w Stężycy, w obu miejscach u trenera Macieja Stefanowskiego.Ma już na koncie wiele sukcesów: drużynowych – jak brąz i złoto mistrzostw Polski oraz cztery medale mistrzostw Pomorza – oraz indywidualnych – w tym najważniejsze z licznych wyróżnień, jakim jest tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw Polski w Krakowie. Paulina od dwóch lat jest zawodniczką kadry Pomorza, występowała też w reprezentacji Polski Północnej, z którą w Ogólnopolskim Turnieju Talentów zajęła drugie miejsce. W obu tych drużynach była czołową zawodniczką, kwestią czasu było więc zrobienie kolejnego kroku, czyli powołania  do reprezentacji Polski. To nadeszło teraz, gdyż stężyczanka została zaproszona na zgrupowanie kadry kadetek.

– Paula jest nie tylko utalentowana, posiada też nieprzeciętne parametry i 186 cm wzrostu, ale przede wszystkim jest bardzo pracowita i sumienna. Ma też świadomość, że bez zespołu nie osiągnęłaby tego wszystkiego, dlatego drużyna zawsze może na nią może  liczyć. Ma także duże wsparcie w rodzinie i wspaniałe warunki do rozwoju jakie stwarza jej i innym zawodniczkom klub Wieżyca – podkreśla Maciej Stefanowski, trener Wieżycy 2011. 

paulina_reiter_wiezyca_2016_1


Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2015/2016


Trener Paweł Janas odwiedził trenerów i piłkarzy Raduni Stężyca

30 sierpnia 2016 roku trenerzy i piłkarze Raduni Stężyca (w zespole tym trenują uczniowie naszej szkoły) gościli podczas zajęć treningowych niezwykłego gościa, jakim był Trener Paweł Janas, któremu towarzyszył Trener Koordynator „Piłkarskiej przeszłości z Lotosem Tomasz Borkowski. Były selekcjoner reprezentacji Polski oraz wielu klubów ekstraklasy z boiska obserwował poczynania zawodników z roczników 2003/04 trenera Mateusza Zaracha, roczników 2005/06 trenera Bartłomieja Bibera, roczników 2009/10 trenera Christiana Domaschke oraz treningi indywidualne rocznika 2001 i rocznika 2007 prowadzonych przez trenera Ireneusza Stencla. Była okazja do porozmawiania z Panem Trenerem dla szkoleniowców, zawodników i rodziców, można było także poprosić Trenera o autograf i wspólne zdjęcie.

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Polpharma Deyna Cup Junior 2016 z udziałem Raduni Stężyca

Zawodnicy Raduni Stężyca z rocznika 2007 prowadzeni przez trenera Ireneusza Stencela wzięli udział IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Polpharma Deyna Junior Cup 2016, który odbywał się w dniach 25-28 sierpnia 2016 roku w Starogardzie Gdańskim. W rozgrywkach uczestniczyły 32 zespoły z roczników 2006 i 2007 z takich federacji piłkarskich jak Anglia, Turcja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, a także akademie polskiej ekstraklasy takie jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław oraz Varsocia Escola, czyli piłkarska akademia FC Barcelona  funkcjonująca w Warszawie.

Pierwszego dnia turnieju o godz. 19.00 na runku w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju w obecności wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach oraz zaproszonych gości. Punktem kulminacyjnym było losowanie drużyn. Radunia trafiła do grupy B.

Drugi dzień turnieju Popharma Deyna Junior Cup 2016 to rozgrywki grupowe. Radunia Stężyca rozegrała aż siedem meczów osiągając następujące rezultaty: z Lechem Poznań 1:1, z BFC Daugavpils (Łotwa) 2:1, z FM “Azuolas” Kauno (Litwa) 2:1, z Super Nova (Łotwa) 2:3, z Beniaminkiem 03 II 5:0, z Legią Warszawa 1:2 oraz z FK Fortuną Mińsk (Białoruś) 1:0 zdobywając 13 punktów, strzelając 14 bramek i tracąc 8 ostatecznie  zajmując IV miejsce w grupie B i uzyskując awans do grupy złotej rozgrywek, w której rywalizowały najlepsze cztery drużyny z grupy A oraz najlepsze cztery drużyny z grupy B.

W trzecim dniu turnieju piłkarze Raduni rozegrali dwa spotkania. W pierwszym meczu ulegli Karpatom Lwów 3 do 0, a w drugim spotkaniu zremisowali z gospodarzami Beniaminkiem 03 Starogard gdański 1:1. Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy skorzystali z zabiegów odnowy biologicznej polegających na masażach sportowych oraz zagrali na konsolach x-box w FIFĘ 2016, a także rozegrali mecze w siatkówkę plażową.

W ostatnim dniu  Polpharma Deyna Junior Cup 2016 piłkarze Raduni Stężyca rozegrali dwa znakomite mecze z zespołami prezentującymi bardzo wysoki poziom umiejętności piłkarskich oraz kultury gry. W obydwu  spotkaniach zawodnicy ze Stężycy zaprezentowali się bardzo dobrze pomimo, że doznali porażek ze Śląskiem Wrocław 3:2 i ze zwycięzcą całego turnieju – Escola Varsovią, czyli Akademią FC Barcelona w Warszawie 4 do 1 i zajęli 8 miejsce w końcowej klasyfikacji wyprzedzając między innymi Lechię Gdańsk i Zagłębie Lubin. Warto podkreślić niezwykle wysoki poziom organizacji turnieju, za co należą się ogromne brawa dla Prezesa Beniaminka 03 Starogard Gdański Pana Marcina Kaszubowskiego.

Końcowa klasyfikacja:

1. Escola Varsovia

2. Lech Poznań

3. Śląsk Wrocław

4. Legia Warszawa

5. Beniaminek 03 I

6. Karpaty Lwów

7. Super Nova

8. Radunia Stężyca

9. FK Mińsk

10. Lechia Gdańsk

11. FK “Giriony” Kauno

12. Zagłębie Lubin

13. FK Fortuna Mińsk

14. BFC Daugavpils

15. FM „Azuolas” Kauno

16. Beniaminek 03 II

Radunia Stężyca wystąpiła w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Lucjan Wunsz, Aleks Hinz, Szymon Recław, Jakub Richert, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Konrad Dułak, Adam Stencel, Tomasz Hinc, Marcin Kuczkowski i Kacper Jereczek.

Deyna Cup

Piłkarze Raduni Stężyca rocznik 2007, który reprezentują uczniowie naszej szkoły prowadzeni przez trenera Ireneusza Stencla awansowali do międzynarodowego turnieju Deyna Cup, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Starogardzie Gdańskim. Zmierzą tam swoje siły z takimi zespołami jak: Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Sparta Zabrze, Escola Barcelona, Manchester City, Karpaty Lwów (Ukraina), Bate Borysów (Białoruś), Karacabey Belediye Gençlik Spor Kulübü (Turcja), FC Dila Gori (Gruzja) Udział w turnieju piłkarze Raduni wywalczyli w eliminacjach, które odbyły się 12 czerwca 2016 roku w Starogardzie Gdańskim. O awans do turnieju głównego rywalizowało 14 zespołów. Nasi zawodnicy trafili do bardzo mocnej grupy A, gdzie najpierw pokonali GOSRiT Luzino 9:0, następnie zremisowali z PK Starogard Gdańskim 1:1, wygrali z AP Tczew 2:1, Marko-Gol Gdańsk 5:0, AP Człuchów 4:0 oraz przegrali z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 1:2 prowadząc bardzo długo 1:0 uzyskując w ten sposób awans do półfinału turnieju. W meczu o finał przekonująco wygrali z Pomezanią Malbork 4:0, a w finale minimalnie ulegli ponownie Beniaminkowi 03 Starogard Gdański 0:1, ale uzyskali awans do turnieju głównego Deyna Cup. Najlepszym piłkarzem turnieju organizatorzy uznali kapitana Raduni Stężyca – Aleksandra Reclawa. Zespół Raduni Stężyca wystąpił w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Lucjan Wunsz, Aleks Hinz, Jakub Richert, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Szymon Recław, Adam Stencel i Konrad Dułak.

Lotos Junior Cup

19 maja 2016 roku w Stężycy odbył się półfinał IV edycji turnieju Lotos Junior Cup. Uczestniczyło w nim siedem zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A padły następujące wyniki:

Radunia Stężyca I – UKS Orlik Stężyca 5:0

UKS Klukowa Huta – Orzeł Gołubie 1:0

UKS Orlik Stężyca – Orzeł Gołubie 0:0

Radunia Stężyca I – UKS Klukowa Huta 5:0

UKS Klukowa Huta – UKS Orlik Stężyca 0:1

Orzeł Gołubie – Radunia Stężyca I 0:5

W grupie B:

Sierakowice – UKS Szymbark 2:0

Radunia Stężyca II – Sierakowice 3:2

UKS Szymbark – Radunia Stężyca II 1:4.

W półfinałach:

Radunia Stężyca I – Sierakowice 2:0

Radunia Stężyca II – UKS Orlik Stężyca 4:0

Mecz o 3 miejsce: Sierakowice – UKS Orlik Stężyca 4:0

Finał: Radunia Stężyca I – Radunia Stężyca II 4:0

Końcowa kolejność:

1. Radunia Stężyca I

2. Radunia Stężyca II

3. Sierakowice

4. UKS Orlik Stężyca

5. UKS Klukowa Huta

6. Orzeł Gołubie

7. UKS Szymbark

Drużyna Raduni Stężyca I uzyskała awans do finału Lotos Junior Cup, który odbędzie się 5 czerwca 2016 roku w Gniewinie.

 

Powiatowe Zawody w Mini Piłkę Nożną

Nie tylko w hali, ale też na trawie Stężyca najlepsza w mini piłce nożnej w powiecie. 12 maja w Sulęczynie odbyły się Powiatowe Zawody Mini Piłki Nożnej chłopców. Na zawody przyjechało 7 najlepszych zespołów z całego powiatu. Zespół ze Stężycy w grupie spotkał się z SP Sulęczyno (4;0) SP Leżno (4;1) oraz SP Somonino (1;2) wychodząc z grupy z pierwszego miejsca. W Półfinale spotkali się z zespołem SP 2 Kartuzy wygrywając (7;1). Finał okazał się bardzo ciężkim i zaciętym pojedynkiem, w którym lepszym zespołem okazała się Stężyca (SP Stężyca-SP Leźno- 3;2)

Zespół ze Stężycy zagrał w składzie: Dominik Kaliszewski, Mateusz Juński, Mikołaj Synak, Nikodem,Cybula, Łukasz Richert, Tomasz Jeszka, Kacper Tempski,  Jakub Sikorski, Filip Pawłowski.

IMG_5105

Młodziczki Wieżycy zdobyły brąz w Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie

W Łebie rywalizowały 24 zespoły z całej Polski: m.in. kadra Mazowsza, kadra Pomorza, zespoły z Kaliningradu i Warszawy. W tym doborowym towarzystwie znalazła się również Wieżyca Stężyca jako jedyny zespół z tak małej miejscowości. W turnieju wszystkie zespoły chciały się zaprezentować jak najlepiej ponieważ na trybunach zasiedli obserwatorzy PZPS-u i koordynatorzy kadry narodowej oraz szkolnych ośrodków siatkarskich. Spotkać można też było gwiazdy polskiej siatkówki. Cały turniej bardzo wyczerpujący. Półfinał zawodniczki Wieżycy rozegrały ze Spartą Braniewo – aktualnym ćwierćfinalistą mistrzostw Polski. W związku z późną porą zespoły rozegrać miały dwa sety, a w przypadku remisu decydować miały małe punkty. Mecz skończył się remisem 1:1 niestety małymi punktami lepsza była Sparta Braniewo i to ona w finale zwyciężyła zespół z Rosji. Stężyczankom przyszło zagrać o brąz z MUKS Spartakus. Tylko w pierwszym secie zawodniczki Spartakusa nawiązały walkę, drugi set to gładka wygrana i zwycięstwo Wieżycy w meczu 2:0. Najlepszą zawodniczką uznano Paulinę Reiter z Wieżycy.

– Dobra gra zespołu to wynik nie tylko pracy dziewcząt czy trenera, ale także nieoceniona pomoc wójta Stężycy, który stworzył warunki rozwoju tej dyscypliny sportu – mówią trener Maciej Stefanowski i jego asystent Sławomir Herka. – Osobne podziękowania należą się naszym kibicom, którzy licznie przybyli do Łeby.

Zespół wystąpił w składzie: P. Reiter, A .Gostkowska, S. Formela, A. Piankowska, M. Cieszyńska, A. Stanisławska, M. Korda, J. Kneba, K. Bronk, K. Zdrojewska, M. Majewska, W. Bronk, W. Kiedrowska, D. Szalewska.

zd_1

Konsultacje „Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem” w Stężycy

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Stężycy odbywały się konsultacje szkoleniowe programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem” dla roczników 2002-2005. Na pięknym boisku ze sztuczną trawą, które niedawno zostało oddane do użytku przez Wójta  gminy Stężyca – Pana Tomasza Brzoskowskiego odbyły się 3 jednostki treningowe. W zajęciach uczestniczyło blisko 60 piłkarzy reprezentujących wszystkie ośrodków objęte programem oraz kilkunastu trenerów. Czynnie uczestniczyło w treningach aż 9 zawodników Raduni Stężyca. Byli to: Jakub Kafarski  z rocznika 2002, Mateusz Juński i Paweł Hinca z rocznika 2003, Mikołaj Synak oraz Dominik Kaliszewski z rocznika 2004 i Mateusz Treder  rocznika 2005.

Gminna Gimnazjada w Halową Piłkę Nożną

27 stycznia 2016 roku w hali Widowiskowo – Sportowej w Stężycy odbyła się gminna gimnazjada w halową piłkę nożną. W turnieju, podczas którego grano systemem każdy z każdym 2×10 minut wzięły udział reprezentacje szkoł z Klukowej Huty, Kamienicy Szlacheckiej, Gołubia i Stężycy. Nasza drużyna, która zagrała w składzie: Jakub Mach, Kacper Górak, Mateusz Banaś, Szymon Baska, Artur Mach, Marcin Kuper, Michał Pek, Michał Szreder wygrała wszystkie swoje mecze zajmując I miejsce. Tym samym będzie reprezentować naszą gminę w powiatowej gimnazjadzie, która odbędzie się 3.02.2016 roku w Chmielnie. GRATULUJEMY i życzymy dlaszych SUKCESÓW!


To był najlepszy sezon w historii Wieżycy Stężycy

W minionym roku siatkarki Wieżycy Stężyca zdobyły dwa medale Mistrzostw Polski. W XLIV Szkolnych Igrzyskach Młodzieży najpierw wywalczyły tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego, a następnie zdobyły w Głuchołazach brązowy medal Mistrzostw Polski. Mogą więc mówić o najlepszym sezonie w historii. Największym osiągnięciem było jednak zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Kinder+Sport, które według Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej jest największym na świecie turniejem młodzieżowej siatkówki o randze mistrzostw. W edycji 2015 w rozgrywkach na różnym ich szczeblu rywalizowało 3 891 zespołów dziewcząt. Wieżyca w tej stawce w każdym z kolejnych etapów była najlepsza. Najlepszą zawodniczką krakowskiego finału została Paulina Reiter z Wieżycy Stężyca. Dziewczęta w nagrodę wraz ze swoim trenerem wyjechały do Mediolanu, gdzie podczas Expo nie tylko były twarzami polskiego sportu, ale też rozegrały mecz miedzy państwowy z rówieśniczkami z Włoch wygrywając 3:1. Mecz rozpoczął się odśpiewaniem hymnów państwowych, a na trybunach zasiadły delegacje rządowe z Polski i Włoch.

Doskonale w lidze wojewódzkiej radzą sobie również młodziczki i kadetki. Młodziczki dopiero w przyszłym sezonie będą optymalnym rocznikiem, a ich aktualny dorobek ligowy to na 12 rozegranych spotkań aż 10 zwycięstw. Natomiast kadetki zdecydowanie prowadzą w swojej grupie z czystym kontem po stronie przegranych. Kilka dziewcząt cały czas uczestniczy w zgrupowaniach kadry pomorskiej rocznika 2002, w związku z czym liczymy też na powołania na Turniej Nadziei Olimpijskich i Olimpiadę Młodzieży podczas których wybierana jest reprezentacja Polski.

– Bardzo dobra współpraca z władzami klubu i szkołą ale przede wszystkim – osobiste zaangażowanie i wsparcie wójta Tomasza Brzoskowskiego pozwoliło nam osiągnąć nieprzeciętne wyniki. Stężyca jest przykładem, że sportowe marzenia mogą spełniać się nie tylko w wielkich miastach, ale i w niewielkich miejscowościach – mówi szkoleniowiec i twórca sukcesów Wieżycy Maciej Stefanowski.

 


Drużyna ze Stężycy walczyła w finale wojewódzkim

W Przechlewie odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji przystąpiło osiem najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Wśród nich znalazła się drużyna ze Stężycy, która w zawodach zajęła piątą lokatę. Zespół ze Stężycy w grupie spotkał się z ekipą SP Walichnowy. Po zaciętym meczu padł remis. Pojedynek rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze z SP Walichnowy i to oni walczyli w dalszej fazie o medale. Po przegranym meczu z SP Walichnowy Stężyca grała o miejsca 4-6. Tym razem w grupie spotkała się z Parchowem (2:2) oraz Przechlewem (0:0). Oba spotkania zakończone remisami dały jej piąte miejsce i duży niedosyt. Dużym osiągnięciem dla stężyckiego zespołu okazało się jednak wyróżnienie Mikołaja Synaka jako najlepszego zawodnika Igrzysk.

Zespół ze Stężycy zagrał w składzie: Dominik Kaliszewski, Oskar Cylka, Mateusz Juński, Mikołaj Synak, Nikodem Cybula, Łukasz Richert, Tomasz Jeszka, Kacper Tempski.


Drużyna ze Stężycy wygrała powiatowe eliminacje w halówce

W Chmielnie rozegrano Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Halowej, w których uczestniczyły drużyny z niemal wszystkich gmin powiatu. Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy w rozgrywkach grupowych pokonali SP Przodkowo 4:0 i SP Somonino 3:0. W półfinale spotkali się z gospodarzami turnieju z Chmielna wygrywając 2:1, a w finale ponownie wygrali z SP Somonino 2:0 i tym samym wywalczyli awans do półfinału województwa pomorskiego tych rozgrywek. Drużyna ZKiW w Stężycy wystąpiła w składzie: Dominik Kaliszewski, Łukasz Richert, Oskar Cylka, Mikołaj Synak, Mateusz Juński, Nikodem Cybula, Tomasz Jeszka, Kacper Tempski.


Powiatowe zawody piłki nożnej halowej

W środę 28 października w Chmielnie odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Halowej. W turnieju uczestniczyły przedstawiciele niemal wszystkich gmin naszego powiatu. Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy w rozgrywkach grupowych pokonali SP Przodkowo 4:0 i SP Somonino 3:0. W półfinale spotkali się z gospodarzami turnieju z Chmielna wygrywając 2:1, a finale ponownie wygrali z SP Somonino 2:0 i tym samym wywalczyli awans do półfinału województwa pomorskiego tych rozgrywek.

Drużyna ZKiW w Stężycy wystąpiła w składzie: Dominik Kaliszewski, Łukasz Richert, Oskar Cylka, Mikołaj Synak, Mateusz Juński, Nikodem Cybula, Tomasz Jeszka, Kacper Tempski

 


Tymbark Cup

22 października na Orliku w Stężycy odbyły się gminne eliminacje turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Uczestniczyły w nich 4 zespoły.

Wyniki: SP Szymbark – SP Stężyca                      1:7 SP Klukowa H. I – SP Klukowa H. II       5:2 SP Stężyca – SP Klukowa H. II              10:0 SP Szymbark – SP Klukowa H. I             4:3 SP Klukowa H. I – SP Stężyca                 0:5 SP Klukowa H. II – SP Szymbark            2:8

Końcowa tabela: 1. SP im. Kwiatkowskiego w Stężycy 2. SP w Szymbarku 3. SP w Klukowej Hucie I 4. SP w Klukowej Hucie II

Zwycięski zespół SP W Stężycy realizujący  program „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” uzyskał awans do eliminacji powiatowych, które odbędą się na początku marca w Stężycy. Skład SP w Stężycy: Dominik Kaliszewski, Filip Pawłowski, Łukasz Richert, Kuba Sikorski, Mikołaj Synak, Mateusz Treder, Szymon Szulc, Aleksander Zdrojewski, Adam Wandtka, Krystian Zarach.

 


Halowa piłka nożna szkół wiejskich

Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy wygrali gminne zawody w halową piłkę nożną szkół wiejskich, który odbyły się 20 października 2015 roku w hali Widowiskowo – Sportowej w Stężycy. W turnieju uczestniczyły reprezentace szkół z: Klukowej Huty, Szymbarka, Kamienicy Szlacheckiej i Gołubia. Nasz zespół, który reprezentowali: Dominik Kaliszewski, Łukasz Richert, Oskar Cylka, Mikołaj Synak, Mateusz Juński, Nikodem Cybula, Tomasz Jeszka, Kacper Tempski wygrał wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki naszego zespołu:

Stężyca – Szymbark 3:0

Kamienica Szlachecka – Stężyca 0:5

Stężyca – Gołubie 5:0

Klukowa Huta – Stężyca 0:2


Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2014/2015


SMOCZE ŁODZIE

Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy od maja 2015 roku dzięki uprzejmości klubowi z Gdyni jest w posiadaniu smoczej łodzi. Smocze łodzie do drużynowy sport wodny. W skład załogi smoczej łodzi wchodzi 20 wioślarzy, sternik oraz bębniarz. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w poniedziałki i  piątki  w zajęciach na niej pod opieką pani Gabrieli Jagiełło. Dla wszystkich jest to świetna zabawa, mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli wziąć udział w zawodach i rywalizować z innymi pasjonatami tej dyscypliny.


 Złote chłopaki Raduni Stężyca rocznik 2007 – kolejne zwycięstwo w

ogólnopolskim turnieju piłkarskim.

Piłkarze Raduni Stężyca rocznik 2007 – uczestnicy  programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” po raz kolejny zwyciężyli  w ogólnopolskim prestiżowym turnieju piłkarskim, tym razem był to bardzo silnie obsadzony Beniaminek Summer Cup 2015, który odbył się 6 czerwca 2015 roku na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. W turnieju uczestniczyły zespoły z aż czterech województw: warmińskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Radunia rozgrywała swoje mecze w  grupie B, wygrywając kolejno z: Beniaminkiem Starogard Gdański 03 II 3:0, Małym Jeziorakiem Iława 1:0, Akademią Piłkarską Sopot 4:1, Juventusem Bydgoszcz 3:2 oraz mając zapewniony awans z pierwszego miejsca w grupie B, remisując  z Akademią Piłkarską Marco-Gol Gdańsk 1:1. W półfinale rozgrywek zawodnicy Raduni pewnie pokonali Gwardię Koszalin 3:0, a w finale turnieju ponownie zmierzyli się z Małym Jeziorakiem Iława i tym razem padł wynik 1:1. W rzutach karnych bezbłędni okazali się strzelcy Raduni, a jeden ze strzałów piłkarzy Jezioraka obronił Kacper Mach – brakarz ze Stężycy i to nasi młodzi piłkarze ostatecznie stanęli na najwyższym stopniu podium cenionego w środowisku piłkarskim turnieju Beniaminek Summer Cup 2015. Z powodu choroby w turnieju nie mógł uczestniczyć jeden z najlepszych zawodników zespołu – Tomek Birr, a pomimo  tak znacznego osłabienia  udało się drużynie osiągnąć sukces. Dodatkowo  indywidualnym wyróżnieniem uhonorowano Olka Reclawa, który został królem strzelców rozgrywek.

Klasyfikacja Ogólnopolskiego Turnieju Beniaminek Summer Cup 2015:

1. Radunia Stężyca

2. Mały Jeziorak Iława

3. Gwardia Koszalin

4. Beniaminek Starogard Gd.

5. Juventus Bydgoszcz

6. AP Marko-Gol Gdańsk

7. Jaguar Gdańsk

8. Piki Gdańsk

9. Beniaminek II Starogard Gd.

10. Sopocka AP Sopot

11. Footbal Pro Academy Pruszcz Gd.

12. Polonia Pasłęk

Zespół Raduni Stężyca 2007 wystąpił  w następującym składzie:Kacper Mach, Wiktor Etmański, Lucjan Wunsz, Szymon Recław, Konrad Dułak, Jakub Richert, Aleksander Reclaw, Olgierd Dułak, Nikodem Orlikowski, Hubert Skorowski. 


 Lotos Junior Cup 2015

 W Stężycy rozegrany został półfinał turnieju piłkarskiego Lotos Junior Cup 2015 dla roczników 2003 i 2004, w którym   uczestniczyło 8 zespołów. Mecze odbywały się w dwóch grupach systemem każdy z każdym, następnie 2 pierwsze zespoły z każdej grupy uzyskały awans do półfinału turnieju, w którym UKS Klukowa Huta pokonał UKS Puls Kamienica Szlachecka 2:1, a Radunia Stężyca I pokonała Radunię Stężyca II 3:0.

W meczu o miejsce 3 pomiędzy UKS Puls, a Radunią Stężyca II padł remis 1:1, a w rzutach karnych skuteczniejsi okazali się piłkarze UKS Puls i to oni zajęli najniższe miejsce na podium, a w finale Radunia Stężyca I pokonała UKS Klukowa Huta 5:0

Końcowa klasyfikacja:

  1. Radunia Stężyca I
  2. UKS Klukowa Huta
  3. UKS Puls Kamienica Szlachecka
  4. Radunia Stężyca II
  5. Orzeł Gołubie

UKS Szymbark

UKS Orlik Stężyca

UKS Olimpijczyk Skorzewo

 

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale, koszulki oraz szaliki, a pierwsze 3 drużyny dodatkowo puchary z rąk Pani Ewy Borzestowskiej – sekretarza urzędu gminy Stężyca oraz radnej powiatu kartuskiego i Pana Tomasza Bocheńskiego- dyrektora Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk oraz v-ce prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.

Drużyna Raduni Stężyca wygrywając turniej zapewniła sobie awans do finału Lotos Junior Cup 2015, który zostanie rozegrany 28 czerwca 2015 roku na stadionie PGE Arena w Gdańsku. 


Gminne Igrzyska w Mini Piłkę Nożną

4 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy wzięli udział w gminnych igrzyskach w mini piłkę nożną, które odbyły się w Kamienicy Szlacheckiej. W strugach deszu nasi zawodnicy, którzy zagrali w składzie: Juński Mateusz, Oskar Cylka, Cichosz Kacper, Mach Filip, Mach Jakub, Mach Łukasz, Skwierawski Jędrzej, Trun Paweł, Zdrojewski Dominik i Zielke Piotr osiągnęli następujące wyniki: wygrali z zespołem z Szymbarka 3:1 i zremisowali z drużyną Kamienicy Szlacheckiej 1:1 zajmując I miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!


Piłkarze z Gimnazjum w Stężycy po raz trzeci z rzędu w finale Coca Cola Cup

Gimnazjaliści Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy zajęli pierwsze miejsce turnieju piłki nożnej, który stanowił II etapie eliminacji do finału wojewódzkiego Coca Cola Cup 2015. Turniej odbył się w Kościerzynie, a przeciwnikami naszych zawodników w drodze do  finału byli piłkarze z trzech kościerskich gimnazjów –nr 1, nr 2 oraz nr 3. Pokonali kolejno swoich rówieśników z Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie 7:1, z Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie 2:1 oraz z Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie 4:1.

Końcowa tabela: Nazwa szkoły Pkt Bramki 1. Zespół Kształcenia i Wychowania – Stężyca 9 13-3 2. Gimnazjum Nr 1 – Kościerzyna 6 8-3 3. Gimnazjum Nr 2 – Kościerzyna 3 6-13 4. Gimnazjum Nr 3 – Kościerzyna 0 3-11

Warto podkreślić, że gimnazjaliści ze Stężycy wywalczyli awans do finału wojewódzkiego Coca Cola Cup w trzecim kolejnym roku po rząd. Na taki sukces chłopcy sumiennie pracują podczas treningów prowadzonych w klasach sportowych o profilu piłkarskim tworzonych od 2010 roku  w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Od 2013 roku uczniowie klas sportowych szkoły podstawowej i gimnazjum w Stężycy realizują program „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” dzięki finansowemu wsparciu samorządu gminy Stężyca, grupy Lotos S. A. oraz we współpracy z Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk i Klubem Sportowym Radunia Stężyca.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Maciej Wiczkowski, Łukasz Kowalka, Jakub Stanisławski, Oskar Naczk, Krystian Zarach, Artur Mach, Michał Pek, Marcin Kuper, Kacper Górak oraz Szymon.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!


Uczniowie szkoły w Stężycy wystąpili w Wielkim Finale XV turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

30 marca 2015 roku w strugach deszczu i przy porywistym wietrze  na obiektach GOSiR w Gdyni odbył się finał województwa pomorskiego największego turnieju piłki nożnej dla dzieci w Europie„Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. W  Jubileuszowej XV edycji finału naszego województwa w  kategorii U-8 wystąpiło 16 zespołów chłopców, w tym uczniowie ZespołuKształcenia i Wychowania w Stężycy objęci programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” oraz 4 drużyny dziewcząt. Chłopcy ze szkoły w Stężycy rozgrywali swoje mecze w grupie C osiągającnastępujące wyniki: wygrali kolejno z zespołem UKS Byki Słupsk 3:0, następnie pokonali SSP Kwidzyn 8:0 oraz zwyciężyli UKS Akademię Piłkarską Marko-Gol 1:0 w pięknym stylu uzyskując awans do ćwierćfinału turnieju z pierwszego miejsca. W meczu ćwierćfinałowym pokonali SP nr 6 w Kościerzynie 3:1, a w półfinale po heroicznym boju pokonali SP Cewice 3:2 przegrywając do przerwy 1:0. W wielkim finale turnieju ulegli UKS Akademii Piłkarskiej Człuchów, zajmującostatecznie znakomite II miejsce. W nagrodę otrzymali od organizatorów okazały puchar, srebrne medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.Najlepszym piłkarzem wielkiego finału uznano zawodnika stężyckiej szkoły – Jakuba Richerta. Otrzymał on nagrodę indywidualną w postaci pamiątkowej statuetki. Drużyna ZKiW w Stężycy wystąpiła w następującym składzie: Kacper Mach, Karol Jeleń, Nikodem Orlikowski, Szymon Recław, Jakub Richert, Olgierd Dułak, Wiktor Naczk, Bartosz Korda, Tomasz Hinc.


Gminne Zawody w Halową Piłkę Nożną

6 marca 2015 roku w hali Widowiskowo – Sportowej w Stężycy odbyły się gminne eliminacje w halową piłkę nożną chłopców. Do turnieju, w którym grano systemem każdy z każdym wzięły udział reprezentacje szkół z: Kamienicy Szlacheckiej, Klukowej Huty, Szymbarka i Stężycy.Nasza drużyna przy wsparciu szerokiej publiczności okazała się bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Krystian Myszk, Krystian Zarach, Maciej Wiczkowski, Łukasz Kowalka, Jakub Stanisławski, Oskar Naczk, Marcin Puzdrowski, Artur Mach, Michał Pek, Marcin Kuper, Daniel Gostkowski.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!


Siatkarki ze Stężycy Mistrzyniami Województwa Pomorskiego

Siatkarki ZKiW w Stężycy na codzień trenujące w Wieżycy Stężyca zwyciężyły w XLIII Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini-piłce siatkowej dziewcząt. W drodze do finału nasze uczennice najpierw zwyciężyły w eliminacjach powiatowych a następnie w półfinale wojewódzkim. Zwycięstwo w półfinale dało stężyczankom nie tylko awans ale i możliwość organizacji finału. W Finale XLIII WIMS wystąpiło 6 zespołów, które zwyciężyły w swoich półfinałach: Gdańsk SP 12, Gdynia SP 29, Słupsk SP 16, Kwidzyn SP 6, Kościerzyna SP 3 i ZKiW SP Stężyca. Nasze zawodniczki niesione dopingiem publiczności nie dały szans przeciwniczkom zwyciężając wszystkie mecze nie tracąc nawet jednego seta. W meczu o złoty medal pokonały zespół z Gdańska 2:0 (25:17, 25:14). Zespół wystąpił w składzie: Paulina Reiter, Aleksandra Gostkowska, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Szalewska Daria, Nikola Naczk, Nikola Kulaszewicz, Wiktoria Dułak, Aleksandra Szulist.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!


„Nadzieje Polskiej Piłki” dla Raduni Stężyca

Najmłodsi piłkarze Raduni Stężyca z rocznika 2007 objęci programem „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” realizowanym w Klubie Sportowym Radunia Stężyca oraz w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy wygrali prestiżowy ogólnopolski turniej piłki nożnej „Nadzieje Polskiej Piłki” im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie.W pierwszej fazie turnieju zawodnicy wygrali wszystkie  mecze w swojej grupie, pokonując kolejno: Jedynkę Reda II – 9:0, Bałtyki Gdynia II – 5:1,  Spartę Sycewice – 6:2 oraz  Beniaminka Starogard Gdański – 4:1. Następnie 2 pierwszy zespoły grupy A oraz 2 pierwsze zespoły grupy B utworzyły finałową grupę turnieju rozgrywając mecze systemem każdy z każdym. Również w tym etapie rozgrywek młodzi raduniacy wygrali wszystkie swoje spotkania przy tym nie tracąc ani jednej bramki. Zwyciężyli kolejno: Dziewczyny GOSRiT Luzino rocznik 2005 – 2:0, ponownie Beniaminka Starogard Gdański tym razem 2:0 oraz Bałtyk Gdynia I również 2:0 zajmując 1 miejsce w końcowej klasyfikacji. Zawodnicy zostali uhonorowani złotymi medalami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz statuetką „Stolema”.

Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Mach, Lucjan Wunsz, Tomasz Birr, Szymon Recław, Jakub Richert, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Konrad Dułak, Adam Stencel oraz Karol Jeleń


Gminne Zawody w Mini Piłkę Ręczną

24 lutego 2015 roku w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się gminne zawody w mini piłkę ręczną. W zawodach wzięły udział drużyny z Szymbarka, Klukowej Huty, Stężycy i Kamienicy Szlacheckiej. W turnieju grano systemem każdy z każdym. W wyniku sportowej rywalizacji z dychem fair play nasz zespół zajął I miejsce. Nasza drużyna zagrała w składzie: Cichosz Kacper, Janowicz Kacper, Mach Filip, Mach Jakub, Mach Łukasz, Malinowski Klaudiusz, Skwierawski Jędrzej, Sylka Oskar, Trun Paweł, Zdrojewski Dominik, Zielke Piotr. GRATULUJEMY i życzymy dalszychSUKCESÓW!

Wyniki naszego zespołu:

Stężyca – Szymbark 7:6

Kamienica Szlachecka – Stężyca 5:7

Stężyca – Klukowa Huta 6:3


Wojewódzkie Igrzyska w Mini Piłkę Siatkową

20 lutego 2015 roku w Redzie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Nasz drużyna, która wystąpiła w składzie:Paulina Reiter, Aleksandra Gostkowska, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Szalewska Daria, Nikola Naczk, Nikola Kulaszewicz, Wiktoria Dułak, Aleksandra Szulist wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce uzyskujac awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Stężycy 26.02.2015 r. GRATULUJEMY i życzymy dlaszych SUKCESÓW!


Gminne Zawody w Piłkę Ręczną

29 stycznia 2015 roku Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy był organizatorem gminnych zawodów w piłkę ręczną. Do turnieju przystąpiły drużyny z Kamienicy Szlacheckiej, Gołubia, Szymbarka i Stężycy. Nasza drużyna, którą reprezentowali: Maciej Wiczkowski, Oskar Naczk, Łukasz Kowalka, Kamil Olszewski, Jakub Stanisławski, Krystian Myszk, Krystian Zarach, Artur Mach, Daniel Gostkowski i Daniel Las wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce.GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!

Wyniki naszej drużyny:

Stężyca – Gołubie 7:5

Stężyca – Kamienica Szlachecka 13:4

Stężyca – Szymbark 12:3


Turniej Mikołajkowy o Puchar Wójta Gminy Somonino

 

GRUPA A

PARY

DRUŻYNY

WYNIK

A1 – A2 ŻUKOWO – KARTUZY nr 1

1 : 1

A3 – A4 GORĘCZYNO – SULĘCZYNO

1 : 0

A5 – A1 SOMONINO III –  ŻUKOWO

0 : 8

A2 – A3 KARTUZY nr 1 – GORĘCZYNO

3 : 1

A4 – A5 SULĘCZYNO – SOMONINO III

3 : 1

A1 – A3 ŻUKOWO – GORĘCZYNO

0 : 0

A2 – A4 KARTUZY nr 1 – SULĘCZYNO

5 : 0

A3 – A5 GORĘCZYNO – SOMONINO III

3 : 0

A1 – A4 ŻUKOWO – SULĘCZYNO

2 : 1

A2 – A5 KARTUZY nr 1 – SOMONINO III

10 : 0

TABELA

NR DRUŻYNA 1       2 3 4 5 PKT BRAMKI M-SCE
1 ŻUKOWO

X

1 : 1

0 : 0

2 : 1

8 : 0

8

11 : 2

II

2 KARTUZY nr 1

1 : 1

X

3 : 1

5 : 0

10 : 0

10

19 : 2

I

3 GORĘCZYNO

0 : 0

1 : 3

X

1 : 0

3 : 0

7

5 : 3

III

4 SULĘCZYNO

1 : 2

0 : 5

0 : 1

X

3 : 1

5

4 : 9

IV

5 SOMONINO III

0 : 8

0 : 10

0 : 3

1 : 3

X

0

1 : 24

V

GRUPA B

PARY

DRUŻYNY

WYNIK

B1 – B2 GRYF – FC GOWIDLINO

0 : 2

B3 – B4 SANTANA – JANTAR

0 : 2

B3 – B1 SANTANA – GRYF

0 : 1

B2 – B4 FC GOWIDLINO – JANTAR

0 : 6

B4 – B1 JANTAR – GRYF

0 : 1

B2 – B3 FC GOWIDLINO – SANTANA

1 : 2

TABELA

NR

DRUŻYNA

1

2

3

4

PKT

BRAMKI

M-SCE

1

SOMONINO II

X

0 : 1

0 : 1

0 : 5

0

0 : 7

IV

2

KIEŁPINO

1 : 0

X

0 : 1

1 : 3

3

2 : 4

III

3

SOMONINO

1 : 0

1 : 0

X

1 : 1

7

3 : 1

II

4

STĘŻYCA

5 : 0

3 : 1

1 : 1

X

7

9 : 2

I

 

FAZA PUCHAROWA

PÓŁFINAŁY

 A1 – B2

KARTUZY nr 1 – SOMONINO                                                             4 : 0

B1 – A2

STĘŻYCA – ŻUKOWO                                                                         1 : 0

  MECZ O 7 MIEJSCE

 A4 – B4

SULĘCZYNO – SOMONINO II                                                0 : 0, k. 0 : 2

 MECZ O 5 MIEJSCE

 A3 – B3

GORĘCZYNO – KIEŁPINO                                                               0 : 0, k. 1 : 3

MECZ O 3 MIEJSCE

SOMONINO – ŻUKOWO                                                          2 : 2, k. 2 : 3

 

FINAŁ

 KARTUZY nr 1 – STĘŻYCA                                                                 1 : 4

więcej zdjęć


Gminne Zawody Unihokeja

31 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły: Kowlka Łukasz, Zarach Krystian, Naczk Oskar, Puzdrowski Marcin, Mach Artur, Olszewski Kamil, Pek Michał, Stanisławski Jakub, Wiczkowski Maciej, Zwara Bartłomiej i regliński Mikołaj wzięli udział w gminnych eliminacjach w unihokeja. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dlaszych sukcesów!


Powiatowa Halowa Piłka Nożna Szkół Wiejskich

Uczniowie naszej szkoły: Cichosz Kacper, Mach Filip, Mach Jakub, Malinowski Klaudiusz, Trun Paweł, Zdrojewski Dominik i Juński Mateusz reprezentowali naszą gminę na Powiatowych zawodach w halową piłkę nożną, które odbyły się 30 października 2014 roku na hali sportowej w Chmielnie. W całym turnieju nasza drużyna spisywała się bardzo dobrze i ostatecznie zajęła III miejsce.

 

To Top