XVIII Wojewódzki Konkurs „Polacy, których poznać warto” – zasłużeni dla Niepodległej: Józef Piłsudski, Józef Haller, Antoni Abraham

odbędzie się 28 listopada 2018 roku o godzinie 10.00.

Zapraszamy do udziału!

REGULAMIN XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

KLAUZULA ZGODY

Karta zgłoszenia udziału


22 listopada 2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się już XVII Wojewódzki Konkurs „Polacy, których poznać warto” pod patronatem Wójta Gminy Stężyca. W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP Roku Wisły bohaterami tej edycji były pokolenia rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Polski.

W konkursie wzięło udział 36 uczestników z czternastu szkół z terenu powiatu kartuskiego i kościerskiego. Musieli oni wykazać się znajomością zagadnień przyrodniczo – geograficznych oraz historycznych związanych z Wisłą, a także faktów na temat działań Polaków dotyczących królowej polskich rzek. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, V-VI oraz VII i II-III gimnazjum.

Członkowie jury:  Bogumiła Cybula – wieloletnia nauczycielka geografii w szkole w Stężycy, Andrzej Pinkiewicz – rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Waldemar Stepko, Andrzej Fabich – pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni, podkreślali wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu.

Po etapie pisemnym i ustnym zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

klasy III-IV 

1 miejsce Paulina Węsierska – Szkoła Podstawowa w Klukowej Hucie

2 miejsce Izabela Pobłocka  – Szkoła Podstawowa w Stężycy

3 miejsce Natan Dułak – Szkoła Podstawowa w Podjazach

klasy V-VII

1 miejsce Natalia Brzozowska  – Szkoła Podstawowa w Szymbarku

2 miejsce Wiktoria Lehmann – Szkoła Podstawowa w Sulęczynie

3 miejsce Maciej Malotka – Trzebiatowski – Szkoła Podstawowa w Podjazach

klasy VII i II-III gimnazjum

1 miejsce Kamila Siwek – Gimnazjum w Gołubiu

2 miejsce Paweł Węsierski – Gimnazjum w Gołubiu

3 miejsce Bartłomiej Prusicki – Gimnazjum w Stężycy

Zwycięzcom  oraz wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Stężyca, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczestnicy oraz ich opiekunowie mieli  okazję obejrzeć również interesującą prezentację dotyczącą działalności Polskiej Stacji Badawczej na Spitzbergenie.

Organizatorzy zapraszają już na kolejną XVIII edycję konkursu.

 

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP między innymi Rokiem Wisły.

W ślad za tą uchwałą 22 listopada 2017r. odbędzie się finał XVII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto – pokolenia rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Polski.”

REGULAMIN XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

Karta zgłoszenia udziału

 

To Top