Uczymy dzieci programować czyli kubeczkowy zawrót głowy

prog.

Od połowy lutego uczniowie klasy 1a ze swoją wychowawczynią Janiną Czecholińską przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować” organizowanego przez firmę Edu-Sens.
Organizatorzy piszą: „Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.”

Obecnie przeżywamy kubeczkowy zawrót głowy! Kodujemy nie tylko na kartkach, czy przy pomocy komputera, albo  tablicy interaktywnej. Do kodowania wykorzystujemy również  kolorowe kubeczki, które zakupiła nam Rada Rodziców. Pozwala to na rozwijanie kreatywności u dzieci, uczy współpracy w zespole i szukania kompromisów oraz optymalnych rozwiązań,

Kodowanie to ciekawy sposób na wprowadzanie nowych pojęć i utrwalanie wiedzy, rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów.

Teraz z niecierpliwością czekamy na maty do kodowania.

To Top