Ślubowanie uczniów klas pierwszych

DSC_0075

Dzień 5 października 2018r. to ważna data w życiu naszej szkoły.Tego dnia 70 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. E.Kwiatkowskiego w Stężycy.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowali się pod okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego . Uczyli się piosenek , wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Stężycy, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd . Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości  –  byli przedstawiciele UG w Stężycy , przewodnicząca Rady Rodziców, p. sołtys i rodzice uczniów. Na początek p.wicedyrektor E.Popiela i wicedyrektor p. A.Stuba-Wrońska skierowały do uczniów ciepłe słowa, witając ich pośród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne . Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie .

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie uczniowie zostali pasowani przez wicedyrektorów  na uczniów SP w Stężycy przy pomocy symbolicznego dużego ołówka. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy a rodzice niespodzianki w postaci kuferków ze słodyczami . Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

To Top