Rekolekcje – dzień pierwszy

IMG_2760

DROGA KRZYŻOWA

Klasy IV , V i VI pierwszy dzień rekolekcji rozpoczęły Drogą Krzyżową, którą poprowadziła Pani Ewa Sepczyńska. Uczniowie modlili się poprzez śpiew.

KATECHEZA

Pierwszy dzień rekolekcji klasy VII i gimnazjalne rozpoczęły katechezą w sali gimnastycznej. Rozmawialiśmy o świętym Stanisławie Kostce – polskim jezuicie, patronie Polski oraz roku liturgicznego 2018.

   Ksiądz Piotr opowiadał o jego drodze do świętości. Stanisław w wieku 14 lat wyjechał ze swoim bratem Pawłem do szkoły jezuickiej w Wiedniu. Połączył naukę z życiem religijnym. W grudniu 1565 roku ciężko zachorował. Miał wówczas wizję, w której patronka dobrej śmierci – św. Barbara z dwoma aniołami, przyniosła mu Wiatyk (ostatnią komunię świętą podawaną umierającemu, traktowaną  jako pokarm na drogę do wiecznego życia). Objawiła mu się również Matka Boża z  Dzieciątkiem Jezus. Pochylała się nad nim i złożyła mu w ramiona Dzieciątko oraz poleciła wstąpić do zakonu jezuitów. Rano obudził się zupełnie zdrowy. Mimo sprzeciwów ojca, wstąpił na drogę powołania.

   Święty Stanisław Kostka może być dla nas autorytetem i stanowić wzór do naśladowania.

PRACA W GRUPACH

        Podczas zajęć na trzeciej lekcji wymyślaliśmy tekst piosenki o świętym Stanisławie Kostce.
 Musieliśmy wykorzystać fakty z jego życia, a potem ułożyć słowa do wybranej, znanej nam melodii. Świetnie się przy tym bawiliśmy.
        Już nie możemy doczekać się prezentacji efektów pracy.

To Top