Kaszubska nocka uczniów klas I-III

20180119_165502

19 stycznia mury Zespołu Kształcenia i Wychowania jeszcze długo po zakończeniu zajęć tętniły życiem, bo wypełniły je śmiechy oraz tupot stóp uczniów klas I-III uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego.

Podczas tegorocznej Nocki kaszubskiej czekało nas mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy bowiem nocowanie w szkole od występu dla rodziców. Przygotowane przez uczniów klas II oraz panie Aldonę Mańską i Ewę Felskowską jasełka Sercka dlô Jezëska stały się okazją do wspólnego kolędowania i wspominania świątecznego czasu. Następnie uczestnicy mieli okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych w tym dniu dla wszystkich uczniów szkoły podczas Dnia Fizyki. Uczniowie zatem w mobilnym planetarium wybrali się w podróż na Księżyc, a w klasach poznali zasady fizyki obserwując różnorodne eksperymenty. Po porządnej porcji wiedzy udaliśmy się na spacer, gdzie uśmiechnięci i zmarznięci wzbogaciliśmy stężycki krajobraz o kilka śnieżnych postaci i fortec. Na zakończenie dnia uczennice klasy III przygotowały pokaz mody, a po nim czekały nas jeszcze zawody sportowe w sali gimnastycznej.

Po pełnym wrażeń wieczorze spokojnie przespaliśmy noc, a następnego dnia z żalem z powodu rozstania udaliśmy się do domów.

To Top