IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ

zdjecie

W grudniu uczniowie klas I-III z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami biorą udział w ogólnopolskim projekcie  IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ organizowanym przez fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG.
Jakie obrazy przywołuje Państwa wyobraźnia na hasło: Magia Świąt Bożego Narodzenia? Gromadzenie się przy jednym stole, krzątanie się po kuchni, obdarowywanie życzeniami. Każdy z nas nosi w głowie swoje indywidualne wspomnienia i skojarzenia. Niejednokrotnie zdarza się, że pochłonięci długimi przygotowaniami często zapominamy o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Pragniemy by cała Polska, jednogłośnie i pełna zaangażowania, krzyknęła w głos: Idą Święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj! Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji projektu. Kilka klas już odwiedziło Urząd Pocztowy w Stężycy, by wysłać przygotowane kartki, a pozostałe zrobią to niebawem. Zwyczaj wysyłania kartek powoli zanika, a my chcemy być tymi, którzy zachęcą do pielęgnowania tego zwyczaju.
Każda instytucja, która weźmie udział w projekcie otrzyma specjalnie przygotowany certyfikat, którym na pewno się pochwalimy.
Życzymy zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

To Top