„ParSzkołSołLandia” czyli Parafialno-szkolno-sołecki Festyn już za nami

IMG_5054

W piękną, słoneczną niedzielę uczniowie, rodzice i mieszkańcy Gminy Stężyca spotkali się przy Zespole Kszatłcenia i Wychowania w Stężycy, by razem świętować. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn  rodzinny – „ParSzkołSołLandia”  pod patronatem szkoły, sołectwa oraz parafii. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boisko wypełniły się tłumem ludzi.

Wszystko rozpoczęło się od biegu rodzinnego, który podzielony był na kategorie wiekowe. Najstarsi i najmłodsi mogli wypróbować swoich sił. Zmagania pozwoliły uczestnikom sprawdzić nie tylko swoje możliwości fizyczne, ale dostarczyły także wiele radości i uśmiechu.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się  „Skarbolandia”, gdzie czekały atrakcyjne nagrody np. rower. Ważnym punktem festynu były licytacje. Goście chętnie brali w nich udział – nie ma się co dziwić – nagrody były naprawdę wartościowe. Wylicytować można było: kurs prawa jazdy, kurs językowy, sesję fotograficzną, czy różnorodne zabiegi kosmetyczne. Wygrane sprawiały wiele radości zwycięzcom.

Stworzono strefy rozrywki m.in. jumpingową, survivalową, dumpingową, gdzie można było się znakomicie bawić. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się niecodzienne atrakcje, takie jak: tworzenie mas plastycznych, bańki mydlane, malowanie twarzy, czy strefa tatuażu. Dzieciaki bawiły się wyśmienicie, a niektóre z nich były nie do poznania dzięki artystycznym zmaganiom pań wizażystek.

Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci – wokalne, recytatorskie i taneczne (z grupy Promyki i Jowita Dance) . Występ zespołu Delecto wprawił wszystkich gości w znakomity nastrój. Prowadzone były także zabawy ruchowe, konkurencje i gry dla całych rodzin, którym towarzyszyło mnóstwo radości i śmiechu.

Rozkoszą dla podniebienia były domowe wypieki, owocowe koktajle i napoje. Można było posilić się bigosem i grochówką, a dzieci  częstowano watą cukrową, cukierkami i rozdawano im balony.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

To Top