„Eksperymenty” klas czwartych

eksperyment_gdynia_2014

W dniu 17. 10.2018r. uczniowie klas czwartych   uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.

Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów  poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych i zwiedzanie wystaw stałych z różnych dziedzin nauki znajdujących się na terenie Centrum.

Zanim uczniowie przystąpili do     samodzielnego     eksperymentowania    i obejrzenia interaktywnej wystawy, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Pogoda bez tajemnic”  i „Witaminowy koktajl”. Podczas zajęć uzyskały odpowiedzi na wiele pytań m.in. Czy można stworzyć wiatr w pudełku? Jak korzystać z wiatromierza? Do czego służy higrometr? Jakie witaminy znajdziemy w warzywach i owocach?  Którą z witamin możemy dostarczyć do organizmu dzięki Słońcu? Czym są związki mineralne oraz dlaczego    są dla   nas   tak ważne?    Witaminy A, B1, C, D – jakie role pełnią w ludzkim ciele? Jak dobierać produkty spożywcze, aby nasz organizm rozwijał się prawidłowo?

Dzięki różnorodnym doświadczeniom, uczniowie przekonali  się na przykład, jak powstaje burza z piorunami, a także spróbowali stworzyć chemiczny śnieg. Poznali  bliżej istotę witamin i minerałów, wpływających pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Po  zakończonych warsztatach edukacyjnych uczniowie  samodzielnie zdobywali wiedzę, korzystając z licznych interaktywnych stanowisk. Wystawa dawała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą, która przyczyniła do integracji grupy .Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment   wyzwoliła  w  dzieciach  kreatywność, pobudziła ciekawość i głód wiedzy. Mamy nadzieję, że ten wyjazd będzie  dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.

 Wychowawcy klas IV

To Top