Dzień Matematyki czyli matematyka na wesoło

IMG_3663

W czwartek  17 czerwca 2018r. w hali widowiskowo – sportowej   ZKiW w Stężycy  obchodziliśmy  Dzień Matematyki pod nazwą „Matematyka na wesoło”.  Obchody święta matematyki miały charakter konkursu. Każda klasa od czwartej SP do trzeciej gimnazjum miała przygotować :  matematyczny okrzyk klasowy, emblemat dla każdego ucznia wyróżniający daną klasę oraz  pokaz mody w wykonaniu jednego reprezentanta.

Ponadto klasy dzieliły się na grupy zadaniowe, które konkurowały  m. in.  w takich zadaniach, jak: rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, tangramów, skojarzeń  matematycznych, układanek z zapałek,   tworzyły wiersze lub piosenki  o tematyce matematycznej, reklamowały matematykę  w formie plakatu oraz łączyły sport z matematyką w jednej z konkurencji.

Wszyscy naprawdę dobrze się bawili , a jury, w którym zasiadły nasze emerytowane nauczycielki przedmiotów ścisłych:  pani Irena Karcz, pani Bogumiła Cybula i pani Jadwiga Dułak, miało pełne ręce roboty.

Impreza pokazała,  że matematyka to nie tylko trudne zadania,  „suche liczby”  i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa.

W pionie  klas IV-V : I  miejsce   zajęła  kl.Va,  II miejsce kl.IVd , a trzecie klasa IVc.

W pionie  klas VI-V II :  I  miejsce I  zajęła  kl.VIIa , II miejsce kl.VI b, a trzecie klasa VIa.

W pionie  klas II- II gimnazjum:  I miejsce  zajęła  kl.IIga, II miejsce kl.IIIgb , a trzecie klasa IIIga.

To Top