Dzień Humanistyczny

60x19

12.06.2018 ZKiW obchodzono Dzień Humanistyczny. Dla uczniów na wszystkich poziomach edukacji przewidziano liczne atrakcje tego dnia.

            W klasach I -III Panie Adriana Kulaszewicz, Mariola Kupiecka oraz Aneta Stuba-Wrońska, które zajmowały się organizacją tego dnia dla najmłodszych, poprosiły uczniów, aby byli ubrani w barwy narodowe. Dzieci i wychowawczynie stanęły na wysokości zadania. Pierwszą godzinę wszyscy spędzili w amfiteatrze, gdzie próbowali stworzyć najdłuższą flagę polski. Dzieci chętnie współpracowały przy tym niecodziennym zadaniu. Przez kolejną godzinę dzieci bawiły się w sali gimnastycznej w różne zabawy, m.in. kalambury, rozwiązywanie krzyżówki, wykreślanki wyrazowe czy odgadywanie ukrytego wyrazu. Uczniowie mieli głowy pełne pomysłów i świetnie radzili sobie z każdym zadaniem. To był pracowity dzień. Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom umiejętności językowych.

            Dla klas IV-VI zorganizowano konkurs pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Wszystko odbywało się na zasadach programu telewizyjnego. Konkurencje, które się odbyły to m.in. licytacje muzyczne, urodzinki, kalambury, poprawna polszczyzna oraz odgadywanie, do czego służą dawne sprzęty/przedmioty. Rozgrywki prowadziła p. Julia Kulwikowska, która doskonale sprawdziła się w tej roli . Ekspertami, którzy oceniali zmagania uczniów zostały panie: Jolanta Treder-Michalska, Agata Kurek oraz Angelika Adamczyk. Atmosfera była znakomita, uczniowie z zaangażowaniem i emocjami podchodzili do wszystkich zadań.

Wyniki rozgrywek:
1 MIEJSCE – klasa VIB
2 MIEJSCE – klasa IVD
3 MIEJSCE – klasa VB

            „Go English! Mach mit!” pod takim hasłem natomiast odbył się tegoroczny Dzień Języków Obcych, który miał miejsce w ramach Dnia Humanistycznego dla najstarszych uczniów. Młodzież z  klas siódmych i drugich Gimnazjum wzięła udział w konkursie języka angielskiego i niemieckiego, który składał się z prezentacji filmików reklamowych szkoły przygotowanych w języku obcym, karaoke w języku angielskim, zadań w wyznaczaniu trasy i zabaw leksykalnych. Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom umiejętności językowych.

            Tematy konkurencji wpisały się w obchody Jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień Humanisty upłynął w bardzo miłej atmosferze, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy za rok!

 

To Top