Czytanie bajek w Gminnej Bibliotece i Urzędzie Gminy w Stężycy

czytanie14

7 czerwca 2018 roku dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola  „SMERFY” , udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Stężycy. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały
i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Gabriela Formela – dyrektor biblioteki – przeczytała dzieciom bajeczkę pt.,, Słoń”.

       Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.

       Po raz kolejny wesoła grupa  dzieci z oddziału przedszkolnego ( 2,6-3-4-5 lat) odwiedziła 12 czerwca br. Urząd Gminy w Stężycy. Zastępca Wójta Gminy – Pani Ewa Borzestowska  tym razem przeczytała dzieciom bajki pt.,,Kaczuszka’’, „Marshall”, ,,Samochody”. Pani Ewa  spotkanie rozpoczęła od rozmowy z dziećmi, które chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Następnie profesjonalnie przeczytała książeczki,  a mała publiczność z chęcią słuchała i czekała na możliwość obejrzenia obrazków. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy nie zabrakło cukierków i pamiątek, które przekazano dzieciom.

Serdecznie dziękujemy za  cierpliwość i miłą atmosferę.

To Top